Cilt Bakımı

KLASİK CİLT BAKIMI

YENİ!

Cilt bakımında buhar uygulaması, siyah noktaların ve tıkalı gözeneklerin temizlenmesi, peeliing, temizlik, gözenek temizliği, maske, tonik ve nemlendirme gibi işlemler yapılmakta. Kremler ve maskeler kullanılarak cildin temizlenmesi, cildin ihtiyaçlarının giderilmesi ve cildin genç kalması sağlanıyor.

DERMAPEN BAKIMI

YENİ!

Dermapen saçlı deri, yüz, boyun, eller, akne izleri akne ve doku kaybı ve sorunlu olan bölgelere uygulanır. Tüm işlemler yaklaşık 1 saatte tamamlanmaktadır. Uygulama bölgesinde doku gelişimi başlar, doku kaybı onarılırlar ve yeni doku üretmeye başlarlar. Hem kadınlar hem de erkekler için sonucu çok memnun edici bir uygulamadır.

HYDRAFACIAL

YENİ!

HydraFacial, bir yandan cilt temizliği yaparken aynı anda gençleştiren ve ciltteki problemlerin onarılmasına yardım eden bir anti-aging bakım sistemidir. Basınç uygulayan bir başlıkla püskürtülen özel solüsyonlar, yine bir başka başlığın vakum etkisiyle ölü dokuları da aspire ederek temizler. Aynı başlıkla cilde, peptidler, antioksidanlar ve hyaluronik asit gibi anti-aging ve antioksidan solüsyonlar pompalanarak cilt yenilenmesi sağlanır.

Cilde kazandırdıkları:
1. Rejüvenasyon
2. Koruma
3. Detoksifikasyon
Vortex- fusion adında özel bir teknoloji kullanan HydraFacial basınçla püskürtülen vakumlu başlığı ile cildi ölü hücrelerden arındıyor.Sistem, cildin ihtiyaçlarına göre 4 veya 5 aşamadan oluşuyor. Bakım sonrası cilt problemine uygun olarak kırmızı veya mavi LED ışık terapisi uygulanır. Ayrıca bakım esnasında uygulanan serumlar cildi hem temizlemeye hem de nemlendirmeye olanak sağlar.

Hydra-facial, çok koyu ciltlerden çok açık ciltlere kadar tüm hassas cilt tiplerinde kullanılabilir. Yüksek çözünürlük (HD) teknolojisi ile çalışılan yöntemde, sağlam dokular zarar görmez. Ortalama 20-30 dakika süren bu bakım,

ALJINAT MASKESİ

YENİ!

Ne için aljinat maske yapmalıyız? cildin taze ve soğutulmuş olur;
kaldırma etkisi elde edilir;
genişlemiş gözenekler daralır;
inflamasyonu azaltır;
kan dolaşımını artırır;
akne durgun noktalar kaybolur;
lenf ve kan dolaşımını artırır;
Hücreler daha fazla oksijen alır.daha parlak ve taZelenmiş bir cilt e sahip olmak artık çok kolay.

ALJINAT MASKESİ + İNZİMPİLİNG YENİ!

Cildi serinletir ve yeniler; bir kaldırma etkisi vardır; - bir anti-enflamatuar etkiye sahiptir; - Genişletilmiş gözenekleri daraltır; - kan dolaşımını artırır; - Oksijen akışını artırır; - Akne ve sivilce durgun lekelerin emilmesini teşvik eder; - drenaj etkisine sahiptir (kan ve lenf akışını iyileştirir); - Cildi geliştirir

KARBON PEELİNG

Karbon Peeling uygulaması öncesinde sürülen karbon solüsyonu ciltte bir süre bekletilerek cilt tarafından emilimi sağlanır. Lazer ışınları renkli maddeler tarafından daha fazla emilir.

Karbon solüsyon ile yapay olarak renklendirilen cilt ve gözenekler, atışı yapılan lazer ışınlarından maksimum derecede fayda sağlar.

Karbon solüsyonlu cilde, Q Switched Nd:Yag teknolojili lazer cihazı ile atış yapılır. Atış yapılan bölgedeki karbon partikülleri lazer ışınını soğurarak minimal düzeyde patlatılıyor.

Uygulama esnasında ortaya çıkan minimal düzeyli patlama ve ısı enerjisi ile;

Kolajen yapılar uyarılır,
Uyarılan kolajen yapılar ciltte sıkılaşma yaratır,
Sarkmalar da toparlanma, gözeneklerde sıkılaşma sağlanır,
Patlama etkisi ile cilt üzerindeki ölü hücrelerde peeling sağlanır,
Peeling etkisi ile ciltte canlılık ve parlaklık sağlanır,
Yağ dengesini sağlaması ve cilt soyma işlemleri ile akne tedavisi sağlanır

Mezoterapi 

Mezoterapi günümüzde estetik tıp dalında selülit tedavisinde, yüz gençleştirme ve saçlı deri tedavilerinde sık kullanılan yöntem sayılır. Mezoterapinin kelime anlamı, orta deriye ince uçlu(4- 6 mm ) iğnelerle belli açılarla ilacı direkt hedef dokuya enjekte ederek bölgeye tedavi sağlamaktır. Bu yöntemin temeli seri şeklindeki iğnelerin çarpma etkileri ile bağışıklık sistemine harekete geçirmek ve kılcal damar ve kanlanmanın artışı ile direkt hedef organı etkilemektir.

Sonuçların hızlı ve kesin olması(ortalama 3. seanstan sonra sonuçlar gözlemleniyor).
Doğru kişilerce uygulandığında her hangi bir yan etki içermemesi.
Cerrahi yöntemlerin aksine lokal ve ya genel anestezi gerekmemesi ve uygulamadan sonra kişinin günlük aktivitelerini herhangi bir şekilde etkilememesi.
Kozmetik yöntemler(yosun, parafin, masaj...)göre çok daha etkin sonuçlar sağlaması.
Kısa sürede gerçekleşmesi, Mezoterapinin avantajlarıdır.
Uzman ve bu konuda eğitimli hekim tarafından uygulandığında her hangi bir yan etkisi yok.
Bazen 1-4 yerde küçük morarmalar olabilir, bir kaç günde kaybolur..

Leke Tedavisi

Leke tedavisi amacı , Cilde rengini veren madde melanindir. Ciltteki melanin içeriğinin miktarı cildin gerçek rengini belirler. Güneş, yaşlanma, gebelik ve hormonal değişiklikler gibi sebeplerle ciltteki melanin içeriği artabilir ve ciltte dağınık şekillerde lekeli görüme sebep olur. Bu görünüm bir çok hastada ciddi rahatsızlık hissi yaratır. Hem iş hem de özel yaşantısını olumsuz etkiler. Bir çok kadın hasta bu lekeli görünümü kamufle etmek amacıyla yoğun kapatıcı ve fondöten kullanır.

Herkesin özellikle yüz olmak üzere güneş gören bölgelerinde bir miktar lekelenme olması gayet normaldir. Ama eğer bu lekeli görünüm çok fazla ise o zaman rahatsız edici olabilir. İşte bu cilt lekeleri ya da melesmadan tamamen kurtulmak bir çok kişinin hayalidir. Ama leke tedavisi zahmetli ve zordur.

Language
error: Content is protected !!
× Bize Ulaşın !