Lazer Epilasyon

BUZ LAZER EPİLASYON

Bundan yaklaşık 7 yıl öncesine kadar diode lazer cihazlarının uzun dalga boyundan dolayı, 810nm, koyu tenlilerde çok daha iyi sonuç verdiği yazılıp çizilirdi, ve yaz aylarında kullanılamayan çok acılı ağrılı oldukları söylenirdi. Bunlar o zamanlar doğruydu da, ancak, 2008 yılında Alma Lasers firması saniyede 10 seri atış yapan, in-motion teknolojisiyle çalışan (bu teknoloji ülkemizde “Ütüleme Epilasyon” olarak markalaştırıldı tarafımızdan) 810 nm dalga boyundaki Soprano Diod Lazer Cihazlarını piyasaya sundu ve lazer epilasyon sektöründe yepyeni bir sayfa açılmış oldu. 2006 yılında dünyada yaklaşık 3.1 milyon lazer epilasyon seans uygulaması yapıldı ve bu oran 2009 yılında, yani Soprano Lazer cihazları piyasaya çıktıktan tam bir yıl sonra 11 milyona çıktı. Konfor ve yaz aylarında yapılabiliyor olması Soprano Diod lazer cihazlarını ülkemizde olduğu gibi dünyada da zirveye oturttu.

Buz Lazer ile Epilasyon ve Avantajları;

  •  Yaz aylarında da uygulama yapılmaktadır.
  • Her cilt tipinde ve her kıl renginde etkilidir.
  • Çok hızlıdır, ortalama bir tüm vücut 35 dakika sürmektedir.
  • Erkek hastaların en çok tercih ettiği lazer epilasyon sistemidir, çünkü acısızdır.
  • Acı ve ağrı kesinlikle olmaz çünkü kılları buz ile dondurarak yok eder.
  • Ortalama 4-6 seans optimum sonuç almak için yeterli olmaktadır.
  • FDA onaylıdır.
  • Kesinlikle cildinizde tahrişe ve lekelenmeye izin vermez, çok güvenlidir.

 

LAZER EPİLASYONDA NASIL BİR CİHAZ KULLANILIR?

Lazer Epilasyon cihazımız, teknolojideki gelişmelere paralel olarak epilasyon cihazlarında geliştirilen son yetenekleri taşıyan, her cilt ve her kıl renginde kullanım sağlayan ve olumlu sonuçlar veren epilasyon amaçlı bir cihazdır. Buz teknolojisi farklı cilt ve kıl renklerinde olumlu sonuçlar vermenin yanı sıra uygulamayı yaptıran kişinin acısız ve ağrısız seanslar geçirmesini sağlayacak şekilde özel soğutma sistemlerine sahiptir. Epilasyon uygulamasını yapan kişi açısından da teknik özellik seçimlerinde ve el aleti kullanımında pratiklik sunan Buz Teknolojisi daha kısa sürede daha etkili sonuçlar elde etme amaçlı geliştirilmiştir

EPİLASYON HANGİ BÖLGELERE UYGULANIR?

Birçok vücut bölgesine uygulanabilen epilasyon, kadınlarda en çok koltuk altı, kollar, bacaklar ve kasık bölgesi; erkeklerde ise sırt, omuz ve göğüs bölgesi odaklı olarak bu bölgelerde daha sık bulunan kıllardan arınma amaçlı uygulanmaktadır.

EPİLASYON NEDİR?

Kişinin ten renginin (açık, koyu) ve beraberinde kıl renginin ve kıl yapısının (kalın, ince) uygulamanın teknik kullanımında belirleyici olduğu bir uygulama olan Buz teknolojisi ile epilasyon, kıl köklerine etki ederek kılların oluşum sürecinin önüne geçmeyi hedeflemektedir. Epilasyonda cilt ve kıl renginin belirleyici olması cihaz ile aktarılan enerjinin kılı takip ederek köke ulaşması yönünden önem taşımaktadır. Açık renk cilt üzerinde koyu renk kıl uygulamaya en elverişli yapıdır, diğer taraftan beyaz ve kızıl kıllar enerjinin geçişini sağlayamaması sebebiyle epilasyon uygulamasını gerçekleştirmeye uygun olamamaktadır. Cihaz, sahip olduğu gelişmiş teknoloji ile koyu renk cilt tonuna sahip kişiler için de epilasyonu etkili hale getirmektedir. Buz teknolojisi ile epilasyon sağlayan Buz Teknolojisi diğer birçok epilasyon cihazından farklı olarak, güneş ışınlarının yoğun olduğu mevsimler de dahil olmak üzere her mevsimde uygulama yapılmasına imkan sunmakta ve her tür ten renginde epilasyon işlemini gerçekleştirebilmeyi mümkün kılmaktadır. Epilasyon, kıl köklerine sağlanan etki ile ağda, tıraş, tüy dökücü krem, cımbız ve epilasyon aleti kullanımı gibi geçmişten beri uygulanan yöntemlerden daha etkili kıl azalması ve daha uzun süreli kıl arınması sağlamaktadır.

 

EPİLASYONDA NASIL BİR CİHAZ KULLANILIR?

Epilasyon cihazımız, teknolojideki gelişmelere paralel olarak epilasyon cihazlarında geliştirilen son yetenekleri taşıyan, her cilt ve her kıl renginde kullanım sağlayan ve olumlu sonuçlar veren epilasyon amaçlı bir cihazdır. Buz teknolojisi farklı cilt ve kıl renklerinde olumlu sonuçlar vermenin yanı sıra uygulamayı yaptıran kişinin acısız ve ağrısız seanslar geçirmesini sağlayacak şekilde özel soğutma sistemlerine sahiptir. Epilasyon uygulamasını yapan kişi açısından da teknik özellik seçimlerinde ve el aleti kullanımında pratiklik sunan Buz Teknolojisi daha kısa sürede daha etkili sonuçlar elde etme amaçlı geliştirilmiştir

EPİLASYON UYGULAMASININ AŞAMALARI NELERDİR?

Epilasyon uygulamasına başvuran kişinin kıllardan arınma amaçladığı bölgelere, cilt rengine, kıl rengine ve kıl yapısına göre cihazından atışların dalga boyu, çapı, çıkış gücü, tarama boyutu gibi teknik özelliklerinin seçimi yapılmaktadır.
Epilasyon cihazı soğutucu etkiye sahip bir başlık ile gerçekleştirilmekte bu yüzden seans sırasında kişinin duyabileceği acı – ağrı hissi giderilmektedir.
Epilasyon uygulaması yapılacak olan bölgeler üzerinden cihazın sahip olduğu başlık ile geçilmekte ve istenilen enerji atışları cilt üzerinden yapılmaktadır.
Kapsamlı bir epilasyon seansı 30 dakika – 45 dakika arasında sürmektedir.
Uygulama sonrası dikkat edilmesi gereken noktalar ve bakım önerileri hakkında kişi bilgilendirilmektedir.
Kişinin cilt ve kıl yapısına göre belirlenmekle birlikte, seans aralıkları 4 – 6 hafta arasında olmakta ve toplam uygulama sayısı 4 – 8 seans arasında değişiklik göstermektedir

EPİLASYON ZARARLI MIDIR?

Vücuda zarar verebilme ihtimali olan malzemelerden ve cihazlardan sakınılması, kaliteli, güvenilir, lisanslı ürünlerin kullanımı yaptıracak olduğunuz bütün güzellik ve bakım uygulamalarında en çok dikkat gösterilmesi gereken noktadır. Uygulamaların hukuki gereklilikleri yerine getirdiğine dair uygunluk belgesine sahip merkezlerde, konuya ilişkin eğitim almış uzmanlar tarafından yapılması durumunda uygulamalar kişiler açısından zarar oluşturmamaktadır.

Language
error: Content is protected !!
× Bize Ulaşın !