Protez Tırnak

PROTEZ TIRNAK

Estetik ve sağlık açısından ülkemizde son yıllarda kullanımı ve uygulaması artmış bir yöntemdir.Tırnak uzatamayanlar, tırnak yiyen, tırnakları soyulan veya hep bakımlı tırnak görünümüne sahip olmak isteyen kişilerin uygulama yaptırdığı yöntemdir.

Protez Tırnak Çalışma Yöntemleri

Tips Çalışma Yöntemi: En önemli özelliği tırnağın ucuna takılıyor olmasıdır. Böyle oluşu tırnağın hem hava almasını sağlar hemde büyümesini engellemez. Bazı tırnak yapılarında tırnağı şekillendirebilmek ve kalıba alabilmek adına bu uygulama yapılması gerekmektedir.Bu uygulamayı jel sistem veya akrilik sistemle tamamlama yaparak uygulama tamamlanabilir.Tırnağa hiçbir zararı olmayan bu yöntemle de manikürlü ve bakımlı ellere sahip olabilirsiniz. Bu yöntemi kalıcı oje ile tamamla yaptırabilir, dolgunun rengiyle de kullanabileceğiniz gibi kendinizde üzerine oje sürüp kullanabilirsiniz.

Protez tırnak sizden bir parça gibi olduğundan dolayı fazlalık gibi hissetmezsiniz. Tamamen doğal bir görünümü olan protez tırnağa oje bile sürebilirsiniz. Hatta oje gerçek tırnaktaki ojeye  göre daha kalıcı olmaktadır. Uzunluğunu isteğinize göre ayarlayabilirsiniz. Protez tırnağınız kimyasal maddelere temas etmemesine özen göstermelisiniz. Örneğin bulaşık yıkarken yada temizlik yaparken kesinlikle eldiven kullanmanız gerekmekte.Aynı zamanda ojenizi aseton içermeyen çıkarıcılar ile çıkarın. Aynı zamanda şampuan yada sabun gibi maddelerden etkilenmemektedir.

Protez tırnaklar genelde ojelidir ve bir çoğunda tırnak tasarımı yapılmıştır; bu görüntüyü doğal tırnaklarda elde etmek neredeyse imkansızdır.

 Eğer tırnak yemek gibi kötü bir alışkanlığınız varsa ya da iş gereği tırnaklarınızın düzgün olması gerekiyorsa, protez tırnaklar sizin için hayat kurtarıcı olacaktır. Aynı durum, düğünler ve partiler gibi hayatımızdaki özel günler için de geçerlidir.
Language
error: Content is protected !!
× Bize Ulaşın !